Overall Results

Place Bib # Name       Finish       Pace
1 24 Gustavo Garcia 21:11.2 6:50
2 71 Marcus Mitchell 21:56.1 7:05
3 25 Gustavo A. Garcia 22:21.8 7:13
4 5 Jeff Barnes 23:17.8 7:31
5 39 Jocelyn Venegas 23:27.9 7:34
6 20 Donna Fabian 25:15.8 8:09
7 70 Kirsten Wieseman 26:13.9 8:27
8 65 Brance Willis 26:38.2 8:35
9 29 Corbin Harris 27:02.3 8:43
10 50 Arnold Segura 27:10.3 8:46
11 46 Rene Ramirez 27:17.6 8:48
12 23 Emanuel Galarza 27:27.0 8:51
13 26 Abby Goff 27:27.7 8:51
14 35 Abbie Lazarine 27:30.1 8:52
15 109 Priscila Alvarez 28:17.8 9:07
16 69 Kaitlin Wieseman 28:55.4 9:20
17 55 Konnor Taylor 29:22.1 9:28
18 27 Kimberly Graham 30:39.4 9:53
19 47 Michael Rasmussen 31:19.3 10:06
20 56 Cindy Tierney 32:21.1 10:26
21 62 Kathryn Weisner 32:49.8 10:35
22 34 Sarah Knop 32:57.1 10:38
23 3 Ahmaad Agent 33:40.4 10:52
24 60 Bayleigh Watson 33:43.4 10:53
25 43 Zakiya Price 33:48.0 10:54
26 33 Tiffany Jones 34:34.8 11:09
27 74 David Burgoyne 34:34.8 11:09
28 75 Camille Burgoyne 34:35.1 11:09
29 1 Danny Merrell 35:22.7 11:25
30 44 Zariya Price 36:22.4 11:44
31 16 Trinity Dolman 36:30.2 11:46
32 57 Kayla Tierney 37:28.6 12:05
33 72 Melinda Cole 39:56.5 12:53
34 45 Alex Pruitt 39:57.8 12:53
35 36 Jacob Lopez 43:15.4 13:57
36 52 Kayla Segura 48:37.7 15:41
37 8 Abby Bryson 49:02.3 15:49
38 73 Christy Bryson 49:02.4 15:49
39 51 Katelyn Segura 49:43.4 16:02
40 14 Britney Day 53:49.7 17:22
41 15 Sharon Day 53:54.5 17:23
42 42 Allison Perez 54:23.4 17:33
43 59 Reasha Walters 54:27.1 17:34

 

Age Group Results

Top Males Overall
Place    Bib #    Name          Finish    Pace
1 24 Gustavo Garcia 21:11.2 6:50
         
         
Top Female Overall
Place Bib # Name Finish Pace
1 39 Jocelyn Venegas 23:27.9 7:34
         
         
Male 14 & under
Place Bib # Name Finish Pace
1 25 Gustavo A. Garcia 22:21.8 7:13
2 65 Brance Willis 26:38.2 8:35
3 29 Corbin Harris 27:02.3 8:43
4 50 Arnold Segura 27:10.3 8:46
5 46 Rene Ramirez 27:17.6 8:48
6 23 Emanuel Galarza 27:27.0 8:51
7 55 Konnor Taylor 29:22.1 9:28
8 47 Michael Rasmussen 31:19.3 10:06
9 3 Ahmaad Agent 33:40.4 10:52
10 45 Alex Pruitt 39:57.8 12:53
11 36 Jacob Lopez 43:15.4 13:57
         
Male 15-19 
Place Bib # Name Finish Pace
1 71 Marcus Mitchell 21:56.1 7:05
         
Male 30-39
Place Bib # Name Finish Pace
1 74 David Burgoyne 34:34.8 11:09
         
Male 40-49
Place Bib # Name Finish Pace
1 1 Danny Merrell 35:22.7 11:25
         
Male 50+
Place Bib # Name Finish Pace
1 5 Jeff Barnes 23:17.8 7:31
         
Female 14 & under
Place Bib # Name Finish Pace
1 35 Abbie Lazarine 27:30.1 8:52
2 62 Kathryn Weisner 32:49.8 10:35
3 34 Sarah Knop 32:57.1 10:38
4 60 Bayleigh Watson 33:43.4 10:53
5 43 Zakiya Price 33:48.0 10:54
6 44 Zariya Price 36:22.4 11:44
7 16 Trinity Dolman 36:30.2 11:46
8 52 Kayla Segura 48:37.7 15:41
9 8 Abby Bryson 49:02.3 15:49
10 51 Katelyn Segura 49:43.4 16:02
11 14 Britney Day 53:49.7 17:22
         
Female 15-19
Place Bib # Name Finish Pace
1 109 Priscila Alvarez 28:17.8 9:07
2 57 Kayla Tierney 37:28.6 12:05
         
Female 20-29
Place Bib # Name Finish Pace
1 70 Kirsten Wieseman 26:13.9 8:27
2 69 Kaitlin Wieseman 28:55.4 9:20
         
Female 30-39
Place Bib # Name Finish Pace
1 20 Donna Fabian 25:15.8 8:09
2 26 Abby Goff 27:27.7 8:51
3 27 Kimberly Graham 30:39.4 9:53
4 33 Tiffany Jones 34:34.8 11:09
5 75 Camille Burgoyne 34:35.1 11:09
6 59 Reasha Walters 54:27.1 17:34
         
Female 40-49
Place Bib # Name Finish Pace
1 56 Cindy Tierney 32:21.1 10:26
2 73 Christy Bryson 49:02.4 15:49
3 15 Sharon Day 53:54.5 17:23
4 42 Allison Perez 54:23.4 17:33
         
Female 50+
Place Bib # Name Finish Pace
1 72 Melinda Cole 39:56.5 12:53

Have us plan your next race!

TTR Timing Services



936-645-9799

ttrtimingservices@gmail.com

 

Or use our online contact form.

Print Print | Sitemap
© TTR Timing Services